~ Audio - eshop ~

Klára Obručová: V klíně rodných hor

Klára Obručová: V klíně rodných hor (2016)

Indies Happy Trails | Celkový čas: 45:44

Ensemble FLAIR / Cimbalom band KOTÁR / BROLN - The Brno Radio Orchestra of Folk Instruments

Na pomezí moravskoslovenském, na pomezí hudebních žánrů, ale i na pomezí důležitých decénií (pěveckého) života hlavní protagonistky Kláry Obručové se nese zbrusu nové CD s výmluvným názvem „V klíně rodných hor“. Legendární poezie Petra Bezruče a Josefa Kainara, procítěné verše Josefa Kaluse, texty lidových poetů z různých koutů Moravy i z východoslovenského Šariše, ale také jedna z Klářiných básnických prvotin. Tento všechen odkaz se stal inspirací pro hudební zpracování filozofického témbru či naopak letně odlehčeného úsměvu. CD „V klíně rodných hor“ mapuje první plně dospělé pěvecké desetiletí vsetínské zpěvačky, od energických počátků s rožnovskou kapelou KOTÁR, přes (stále trvající) spolupráci s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů až po současnou nadžánrovou jízdu v Ensemble FLAIR. Do pestrobarevné mozaiky autorských děl, citlivých úprav a hudebních dialogů přispěli legendární primárius Janáčkova kvarteta a bývalý legendární primáš BROLNu Bohumil Smejkal, brněnský skladatel Josef Berg, ale i talentovaní muzikanti z rožnovského Kotáru Petr Zetek a Jan Malina či umělecký vedoucí FLAIRu Jan Rokyta. Na CD nechybí ani působivé doprovodné texty, jejichž autory jsou významní moravští folklorní muzikanti valašského urození Kateřina Kovaříková a Dalibor Štrunc. Nechť je třetí profilové album Kláry Obručové nejen pozvánkou do klína jejích rodných valašských hor, ale i důkazem snahy všech protagonistů o uctění valašského hudebního odkazu a snad i jeho posunutí a šíření hudebním jazykem současného světa…

Cena: 250 Kč + poštovné objednat

JEDNA MELODIE
SEDĚLO DÍVČA
TY HVĚZDIČKO MALÁ (LIVE)
V KLÍNĚ RODNÝCH HOR
PONÁHLI, PONÁHLI
VYLEŤ, SOKOL & HRDELENKO MOJE
KDE JE SOUCIT?
MY TRI KAMARATKY
PONIŽE JAKUBJAN
TAKYJ U NAS NOČUVAL
V HROZENKOVSKÉJ ROLI
MINEME SE
PŘED NAŠIMI OKNY
HLAVOLAM
BALADA O ONDRÁŠOVI
NA VRCH JAVORNÍČKA
HAJANY
Od pramenů k moři...

Od pramenů k moři... (2015)

Indies Happy Trails | Celkový čas: 42:15

ENSEMBLE FLAIR

S proudy moravských řek putuje FLAIR se svými písněmi k Dunaji, ba až na pobřeží Černého moře, a přináší milému posluchači tradiční lidové písně z Valašska, z moravsko-slovenského pomezí či z dálné Moldávie, ale i novodobé kompozice svého uměleckého vedoucího Janka Rokyty na texty slezského barda Petra Bezruče či Josefa Kaluse.

Cena: 250 Kč + poštovné objednat

Kalina
Synečku, synečku
Flair exercise instrumental
Souputnice
Ej, lásko, lásko
Motýl
Pod smolenským zámkem
Flair exercise vocal
Těžko je tom kameňu
Valach s cimbálem
Polajka
Andro verdan drugos nane
JAN ROKYTA: RETURNS FROM AFAR

JAN ROKYTA: RETURNS FROM AFAR (2015)

Indies Happy Trails | Celkový čas: 56:05

THE ORCHESTRA OF THE INTERNATIONAL DANCE THEATRE AMSTERDAM / CIMBALOM BAND TECHNIK OSTRAVA / OĽUN RADIO BRATISLAVA / ENSEMBLE FLAIR / ENSEMBLE SLOVACZECH / FLAMENCO ENSEMBLE ARTURO RAMÓN

Skláníte se nad hudební mozaikou, která pod výmluvným názvem „NÁVRATY Z DALEKA“ retrospektivně mapuje folklorní čtvrtstoletí multi-instrumentalisty Jana Rokyty, který více než polovinu svého života doposud prožil mimo svůj rodný kraj… Kaleidoskop folklorních stylů i hudebních nástrojů na tomto CD zračí stesk po domově a návraty do rodného kraje, celoživotní náklonnost k rumunské a balkánské muzice, učarování orientálními hudebními nástroji, jakož i nadšení podílet se na stylově a žánrově zajímavých experimentech.

Cena: 250 Kč + poštovné objednat

Vandrovali hudci (1999)
Geamparalele (1993)
Kanun & Sofiiski tanc (2002 & 1999)
Lament (2003)
Ya Ein Moulayeten & Dakhlek Va Helwi (2001)
Vyznání (1991)
Kalina (2014)
A Nai Naoihm (2010)
Strigôňská nálada (1991)
Maghmour Aghchiek (2001)
Bulerias-Matices (2005)
Pod smolenským zámkem (2008)
Bohové na Zemi (1997)
Musica Globus Live

Musica Globus Live (2013)

Bremen Radiohall Records | Celkový čas: 63:19

MILOŠ VALENT & JAN ROKYTA & SOLAMENTE NATURALI

Program MUSICA GLOBUS slovenského barokního souboru SOLAMENTE NATURALI je symbiózou skladeb G. Ph. Telemanna a písní a tanců ze slovenských, moravských, německých a anglických barokních rukopisů. Velmi přirozené a nenásilné spojení prokomponovaných skladeb ze šlechtického dvora s rustikálními nápěvy z pomyslného lidového podzámčí je inspirované tříměsíčním pobytem G. Ph. Telemanna v Horním Slezsku a jeho obdivem k lidovým muzikantům.

Cena: 250 Kč + poštovné objednat

Polsky
Monarchy
Westy
Morawky
Captured in wood
Kuruczky
Orientalky