~ E-shop ~

KAPKA KE KAPCE

KAPKA KE KAPCE (2020)

Indies Happy Trails | Celkový čas: 46:15

Ensemble FLAIR | Gabriela Vermelho | Marian Friedl | Denisa Kopačková

Dramaturgii druhého profilového CD Ensemble FLAIR tvoří především autorský repertoár: Svatý Ján pulzuje na vlnách prosby o požehnání úrody, Rozvlněná noc ladí tak trochu do funky, Píseň stromu je poetickým obdivem letokruhů skrývajících pradávné příběhy, úsměvné dílko Kača přináší neveselou událost z valašské pastviny, teskné osobní vyznání Moře vzpomínek je o legendární zpěvačce Jarmile Šulákové a vokální kompozice Jánske je ověnčená cenou z prestižní rozhlasové soutěže Grand Prix Svetozára Stračinu. Se zpěvačkou a hráčkou na kvinton Gabrielou Vermelho jsme našli společnou frekvenci v baladě Vyše Nových Zámků, multi-instrumentalista Marian Friedl ve svém dílku Beskydský chameleon zase dokazuje svou jedinečnou virtuozitu na jednodírkovou píšťalu zvanou koncovka. Výběr doplňují instrumentální Rustem a temperamentní romský song Blažkár. A k tomu všemu ještě titulní voicebandová skladba Kapka ke kapce, symbolicky vyjadřující filozofii Ensemble FLAIR: kráčíme kupředu krůček za krůčkem, přidáváme kapku ke kapce do našeho repertoáru, a to ve víře, že váženého posluchače osloví a potěší!

Cena: 254 Kč + poštovné objednat

Klára Obručová: V klíně rodných hor

Klára Obručová: V klíně rodných hor (2016)

Indies Happy Trails | Celkový čas: 45:44

Ensemble FLAIR | Cimbálová muzika KOTÁR | BROLN - Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů

Na pomezí moravskoslovenském, na pomezí hudebních žánrů, ale i na pomezí důležitých decénií (pěveckého) života hlavní protagonistky Kláry Obručové se nese zbrusu nové CD s výmluvným názvem „V klíně rodných hor“. Legendární poezie Petra Bezruče a Josefa Kainara, procítěné verše Josefa Kaluse, texty lidových poetů z různých koutů Moravy i z východoslovenského Šariše, ale také jedna z Klářiných básnických prvotin. Tento všechen odkaz se stal inspirací pro hudební zpracování filozofického témbru či naopak letně odlehčeného úsměvu. CD „V klíně rodných hor“ mapuje první plně dospělé pěvecké desetiletí vsetínské zpěvačky, od energických počátků s rožnovskou kapelou KOTÁR, přes (stále trvající) spolupráci s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů až po současnou nadžánrovou jízdu v Ensemble FLAIR. Do pestrobarevné mozaiky autorských děl, citlivých úprav a hudebních dialogů přispěli legendární primárius Janáčkova kvarteta a bývalý legendární primáš BROLNu Bohumil Smejkal, brněnský skladatel Josef Berg, ale i talentovaní muzikanti z rožnovského Kotáru Petr Zetek a Jan Malina či umělecký vedoucí FLAIRu Jan Rokyta. Na CD nechybí ani působivé doprovodné texty, jejichž autory jsou významní moravští folklorní muzikanti valašského urození Kateřina Kovaříková a Dalibor Štrunc. Nechť je třetí profilové album Kláry Obručové nejen pozvánkou do klína jejích rodných valašských hor, ale i důkazem snahy všech protagonistů o uctění valašského hudebního odkazu a snad i jeho posunutí a šíření hudebním jazykem současného světa…

Cena: 212 Kč + poštovné objednat

Od pramenů k moři...

Od pramenů k moři... (2015)

Indies Happy Trails | Celkový čas: 42:15

ENSEMBLE FLAIR

S proudy moravských řek putuje FLAIR se svými písněmi k Dunaji, ba až na pobřeží Černého moře, a přináší milému posluchači tradiční lidové písně z Valašska, z moravsko-slovenského pomezí či z dálné Moldávie, ale i novodobé kompozice svého uměleckého vedoucího Janka Rokyty na texty slezského barda Petra Bezruče či Josefa Kaluse.

Cena: 225 Kč + poštovné objednat

JAN ROKYTA: RETURNS FROM AFAR

JAN ROKYTA: RETURNS FROM AFAR (2015)

Indies Happy Trails | Celkový čas: 56:05

The Orchestra of the International Dance Theatre Amsterdam | Cimbalom Band Technik Ostrava | OĽUN Radio Bratislava | Ensemble FLAIR | Ensemble Slovaczech | Flamenco Ensemble Arturo Ramón

Skláníte se nad hudební mozaikou, která pod výmluvným názvem „NÁVRATY Z DALEKA“ retrospektivně mapuje folklorní čtvrtstoletí multi-instrumentalisty Jana Rokyty, který více než polovinu svého života doposud prožil mimo svůj rodný kraj… Kaleidoskop folklorních stylů i hudebních nástrojů na tomto CD zračí stesk po domově a návraty do rodného kraje, celoživotní náklonnost k rumunské a balkánské muzice, učarování orientálními hudebními nástroji, jakož i nadšení podílet se na stylově a žánrově zajímavých experimentech.

Cena: 224 Kč + poštovné objednat